Продавець Gardini розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
118 відгуків
Gardini.in.ua
Контакти
GardiniАндрій
Промринок 7км, вулиця Розвантажувальна, Одеса, Україна
+380 (67) 791-42-74
1
+380 (67) 791-42-74
1
+380677914274+380677914274+380677914274
  • +380677914274+380677914274
Мапа

Ремонт та заміна шторної тасьми

Ремонт та заміна шторної тасьми

Щоб драпірування на шторах мало однакові складки для цього необхідно використовувати шторну тасьму. Це смужка тканини зі шнурами чи міцними нитками з певним кроком стібків, від чого і залежить форма складки. Для драпірування штор із важких тканин використовується широка тасьма з розташованими на ній шнурами. Її вшивають до самої штори певним чином, про що і поговоримо далі. Роботу можна виконати самостійно у домашніх умовах, використовуючи швейну машинку. 

Придбати якісну шторну тасьму варто напряму від виробника. Таким чином можна отримати оригінальну продукцію за невисоку вартість. Серед широкого асортименту рішень можна підібрати варіант для драпіровки будь-якої тканини. Для швейних виробництв існують вигідні пропозиції. Підприємцям можна замовити продукцію оптом та заощадити.

 

Помилки під час ремонту шторної тасьми

 

Щоб шторна тасьма повною мірою виконувала свою функцію, варто слідкувати за тим, щоб всі її елементи були на своєму місці. Коли якимось чином один зі шнурків чи ниток вискочив із певної ділянки полотна, необхідно скористатись голкою з великим вушком та повернути елемент на місце. 

У крайньому разі, коли шнурок або декілька з них були пошкоджені або витягнуті, врятувати шторну тасьму також можна. Необхідно скористатись маленькою шпилькою, до якої зафіксувати шнур. Далі з її допомогою необхідно пройти весь шлях на шторній стрічці аж до кінця.

Якщо один зі шнурів механічно пошкоджений, не варто зв'язувати розірвані кінці. Краще придбати новий цілісний шнур та затягнути його заново. Варто відзначити, що така робота займе багато часу, але якщо хочеться відновити зовнішній стан штор, не відриваючи тасьми, можна скористатися цими простими рекомендаціями.

Купуючи шторну тасьму необхідно ознайомитися із правилами її експлуатації. Більшість виробів можна прати, прасувати чи піддавати хімічній чистці. Але існують стрічки із матеріалів, які мають особливі вимоги догляду. 

Щоб убезпечити себе від неочікуваного результату можна скористатися простими лайфхаками, які допоможуть утримувати штори в чистоті, зменшуючи кількість циклів прання. Важкі штори можна час-від-часу чистити пилососом на малих потужностях. При цьому на щітку можна прикріпити ганчірку з мікрофібри, що дозволяє збирати пил, не порушуючи структури тканини. Цей метод дозволяє позбутися шерсті на їх поверхні, якщо в домі є тварини. 

Коли немає часу виконувати таку роботу можна вдатися до професійної хімчистки. Фахівці допоможуть не тільки відновити красу і зовнішній вигляд, а і зекономити час.

 

Коли необхідна заміна шторної тасьми

 

У першу чергу шторна тасьма замінюється тоді, коли  хочеться змінити складки на шторах. Після ремонту так просто оновити інтер'єр та змусити грати його яскравими фарбами. Можна відпороти стару тасьму та пришити іншу із певним типом складок. Як це зробити, згодом. Для щільних штор варто придбати шторну стрічку із французькою складкою, в якій драпірування відбувається у вигляді віяла. Можна замінити її на стрічку, яка формує складки «келихи». Оригінальним сміливим варіантом також для шкільної тканини стане складка «вафлі», яка неодмінно буде притягувати погляди гостей дому. Таким чином можна внести родзинку в дизайн приміщення.

Також заміна шторної тасьми відбувається у разі її пошкодження чи деформації під час експлуатації. Неякісна тасьма під час прання може змінити форму та більше не виконувати свою роль повноцінно. Тому варто під час вибору стрічки надавати перевагу інтернет-магазину, який реалізує продукцію із супутньою документацією. Такі вироби будуть тривалий час зберігати складки після багатократних циклів прання.

 

Як самостійно замінити

 

Плануючи застосувати новий вид драпірування на шторах, можна самостійно замінити шторну тасьму. Спочатку необхідно визначитись з видом і конструкцією виробу для того, щоб змоделювати майбутні складки.

Варто пам'ятати, що для легких невагомих матеріалів краще застосовувати прозору тасьму, яку практично не видно під полотном. Для портьєр відмінним варіантом стане виріб із міцної бавовни чи іншого щільного матеріалу.

Починаючи роботу з тонким матеріалом варто спочатку обробити сипучу лінію зрізу. Край полотна складають вдвоє та запрасовують. Відміряють стрічку потрібної довжини. До ширини штори враховують припуски на підгин бічних сторін та довжину полотна від 20 до 50 см для формування складок. Якщо тканина штори тягнеться, тасьму відміряють із запасом. Шнури з боків стрічки акуратно фіксують. 

Далі прикладають тасьму нижче краю штори мінімум на 0,5 см. Не можна, щоб стрічка виділялась поверх краю. Якщо матеріал слизький, краще його попередньо зметати. Далі прошивають деталі зверху штори та із боків. Строчка не повинна зачепити шнури. 

Тепер можна переходити до формування складок, витягнувши шнури. Щоб вони не висіли з боків, для них можна зшити акуратну торбинку і помістити їх в неї.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner