Продавець Gardini розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
149 відгуків
Gardini.in.ua
Контакти
GardiniАндрій
Промринок 7км, вулиця Розвантажувальна, Одеса, Україна
+380 (67) 791-42-74
1
+380 (67) 791-42-74
1
+380677914274+380677914274+380677914274
  • +380677914274+380677914274
Мапа

Вибір шторних стрічок: як правильно підібрати для вашого вікна

Вибір шторних стрічок: як правильно підібрати для вашого вікна

Для створення художньої драпіровки використовують шторну стрічку, яка надає полотну пишності та форми. Від типу та виду шторної тасьми залежить рівень точності під час втілення дизайнерської ідеї. Щоб результат задовольнив необхідно ознайомитися із типами та видами цього виду фурнітури, про що і піде мова далі. Грамотно оформленні штори будуть привабливо обрамляти віконний отвір.

Плануючи придбати шторну стрічку, її варто купувати лише напряму від виробника. Таким чином можна не тільки вигідно придбати продукцію гарної якості, а й заощадити.

 

Вибираємо шторну тасьму: розмір та тип вікна

 

Щоб визначитись із типом шторної тасьми необхідно звернути увагу на вид самої штори. При цьому беруть за основу не ширину віконного отвору, а довжину карниза, який зазвичай виходить за межі вікна мінімум на 15 см. Надавши перевагу шторам, які не розсовуються, можна купити тасьму з бантовими складками. Буфи рекомендують для фіранок.

Щоб правильно визначити довжину тасьми враховують коефіцієнт. Для простої збірки значення складає 1,5. Для створення рюшів або складок «вафель» потрібна стрічка з кроком 2. Бантових - 3. Щоб зробити потрібний розрахунок штори на вікно необхідно виміряти його ширину та робочу довжину з урахуванням припусків на шви, коефіцієнта збірки. Наприклад, якщо довжина вікна 2 м, і хочеться зробити складки «вафлі», довжина шторної тасьми буде у два рази більше.

Якщо необхідно придбати тасьму з функціональним призначенням як фурнітури, яка кріпить полотно до карниза, можна придбати вузьку. З метою створення розкішного художнього ефекту впорається тасьма шириною понад 4 см. Легка стрічка може фіксуватися до полотна штори за допомогою праски. Широкі стрічки з поліестеру вимагають пришивання, оскільки розраховані на утримання важких тканин.

 

Шторна стрічка під стиль та дизайн інтер'єру

 

Сьогодні на піку популярності класичний стиль та мінімалізм, який не виходить з моди декілька сезонів поспіль. Актуальним залишається тюль, який не обтяжує інтер'єр вікна. Даним доповненням сучасного інтер'єру стануть французькі штори, які являються відмінною альтернативою багатошаровим моделям. Вони також потребують пришивання шторної стрічки.

Також актуальні австрійські штори, в яких тасьма пришивається вертикально. З її допомогою відбувається підняття шторного полотна або його опускання.

В моді пастельна кольорова гама, яка дозволяє візуально збільшити простір, наповнюючи його світлом. Також можна придбати рішення з флористичним малюнком. Лаконічно виглядають сірі штори. Особлива увага сьогодні приділяється матеріалам з екологічних тканин, таких як ситець, атлас, сатин чи льон.

 

Функціональні вимоги до шторної тасьми

 

Плануючи придбати шторну тасьму необхідно орієнтуватись не тільки на тип складок, а й на маркування. Існує універсальний тип стрічки, який має помітку «U». Його можна застосовувати до різних типів тканини. До прозорих легких тюлей й гардин варто придбати шторну стрічку з поміткою »/Z». Легкі невагомі полотна відмінно поєднуються зі стрічкою, маркованою буквою «F». Для органзи ідеальним рішенням стане тасьма з поміткою «Т». Щільні штори та портьєри потребують міцної підтримки, тому їх розташовують на тасьмі з буквою «Z». 

Для легких тканин купують прозору стрічку шириною від 2 до 4 см. Для важких матеріалів беруть білу щільну широку тасьму з поліестеру шириною понад 4 см. Також варто додати ще 10 см на підгін для бічних країв.

Стрічка під люверси являє собою вид фурнітури у вигляді вузької смуги капронового матеріалу з термоклеєм, який при нагріванні фіксує стрічку до полотна. Її завданням є надання жорсткості матеріалу перед вставкою кільця.

 

Шторна тасьма: матеріали та кольори

 

При виборі шторної тасьми варто обов'язково врахувати матеріал самої штори. Для кухні ідеальним рішенням стане легкий тюль або щільна лляна тканина. Для спальні можна купити штори із матеріалу «блекаут», який не пропускає світло в приміщення. Для вітальні ідеальним рішенням стане штора із шовку чи льону. 

Сама фурнітура виготовляється з поліестеру, характерною особливістю якого є утримання функціональних властивостей в процесі експлуатації тривалий час. Під час прання така тканина не дає усадку або деформацію. Крім своєї декоративної ролі тасьма виконує функціональну роль, оскільки на ній розташовуються петлі для надійної фіксації шторного полотна.

Легкі тоненькі шторні стрічки виконані із прозорого матеріалу, який буде непомітний на невагомих тюлях чи гардинах. Широкі виготовляються з білої щільної тканини. Зважаючи на форму та штучну композицію можна підібрати стрічку з ущільнювачем, петлями або кишеньками для гачків. Не останню роль грає і кількість шнурів, які проходять через всю стрічку. Чим їх більше, тим незвичнішими можуть бути візерунки та складки на полотні. Коли треба штори попрати, їх розв'язують, а самі складки розправляють.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner