Продавець Gardini розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
119 відгуків
Gardini.in.ua
Контакти
GardiniАндрій
Промринок 7км, вулиця Розвантажувальна, Одеса, Україна
+380 (67) 791-42-74
1
+380 (67) 791-42-74
1
+380677914274+380677914274+380677914274
  • +380677914274+380677914274
Мапа

Дублерини - види, опис та використання

Дублерини - види, опис та використання

Підкладковий матеріал на клейовій основі, який використовується для додання жорсткості певних деталей одягу і текстильних аксесуарів — це дублерин. Чоловічі і жіночі сорочки, спідниці, сукні, брюки, корсети, тканинні сумки, піджаки, жилети, верхній одяг — пошиття цих і багатьох інших виробів не обходиться без дублерина.

 

Навіщо потрібен дублерин

Заснована завдання дублерина позначена вище, але крім названої, швидко клеящегося підкладкового матеріалу є і інші функції.

• По-перше, він зменшує еластичність основної тканини, що забезпечує виробам стійкість до розтягування.
• По-друге, дублерин дозволяє одягу в цілому і її деталей окремо тримати потрібну форму.
• По-третє, клейова підкладка зміцнює текстиль, запобігаючи його передчасному зносу.

 

Особливості гідності підкладкового матеріалу на клеї

Що ж являє собою дублерин? Це тканина, на одну із сторін якого нанесено мікроскопічні пори клею. В якості матеріалу для виготовлення підкладки використовується бавовна, поліефірне волокно або віскоза.

Клей, який забезпечує з'єднання дублерина з основним матеріалом, також може бути різним. Найчастіше використовується етиленвінілацетат, поліетилен або поліамід. Кожен клейовий склад має свою температуру плавлення. Так поліамідні клеї може розплавити тільки висока температура, в той час як поліефірні — реагують і на низьку.

Що стосується властивостей дублерина, то тут можна говорити довго. Але головне те, що цей матеріал не втрачає свої характеристики навіть після багаторазових прань. Він не відклеюється, а також не дає утворюватися брыжам (за умови, що дотримані правила нанесення). Істотні плюси дублерина — стійкість до зминання і дуже хороша драпируемость.

 

Види дублерина

Клейова підкладка може мати різну ширину. Крім того, в залежності від щільності, ворсистості і еластичності основи, вона підрозділяється на види.

М'який дублерин. Виготовлений на основі ворсистого трикотажного полотна, яке тягнеться тільки в одному напрямку. Ворс не дає проявлятися клейовій основі. Підходить для зміцнення щільних тканин, а також не дає м'ятися м'яким.

Жорсткий дублерин, який не тягнеться. Він не розтягується, тому що виконаний з еластичного бавовняного волокна або поліестеру. Підкладка дозволять додати об'єм і форму дуже щільним і важким тканин.

Трикотажний дублерин. Основа — тоненьке трикотажне полотно, яке не має ворсинок. Такий підкладкою обробляють летючі тканини, які не можна обтяжувати.

Дублерин для шкіри та хутра. Це особливий вид матеріалу, який візуально та за властивостями схожий на пластир. Дубляж здійснюється при низькій температурі, щоб не шкодити хутра та шкіри.

Шифоновий дублерин. Прозора тоненький підкладка, яка взагалі не тягнеться. Призначена для летючих матеріалів, які просвічуються.

 

Як приклеїти дублерин?

Перш ніж використовувати клейку підкладку, слід її декатировать: побризкати водою і висушити. Таким чином, попереджається можлива усадка дублерина. Далі розкрій. Підкладка кроїться без припусків на шви. Різати її краще зигзагом, щоб не було чітко визначених меж.

Деталь готова. Тепер можна приутюживать. Дублерин слід розмістити клейовий поверхнею до вивороті основної тканини і притиснути на декілька секунд праскою, який працює в режимі «шерсть» або «синтетика». Клей розплавиться і проникне між волокнами основного матеріалу, забезпечивши його міцне з'єднання з основою дублерина. Після проведеної процедури слід почекати, поки деталь повністю охолоне. Тільки потім можна з нею працювати.

Простота у використанні і цінова доступність — це ще дві переваги підкладкового матеріалу, без якого нині важко уявити швейну індустрію.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner