При оформленні дизайну інтер'єру особливу увагу приділяють кріпленню стрічки на шторах. Попри те, що вона є найпомітнішим елементом фурнітури, вона несе в собі значне функціональне навантаження.
Шторна стрічка є смужкою матеріалу або щільно плетеного шнурка. З її допомогою можна оформити портьєри, гардини та ламбрекени. Штори з тасьмою є ефективним методом, що дозволяє прикрасити не тільки віконні, а й дверні отвори. Таким чином вдається створити на поверхні виробу складні складки, які відрізняються за величиною та видами. Про те, які види тасьми бувають і як правильно їх використовувати при драпіруванні, далі йтиметься. Якісна стрічка міцна, добре тримає форму не витягується.
Для буфів. Цей вид створює розкішне драпірування особливої форми. Створюється гарний гофрований ефект. Такий варіант краще використати на однотонних шторах.
«Гармошка». Цей вид шторної стрічки є найпростішим. Її використовують для тонких тканин та тюлів. При цьому можна отримати акуратні складки, розташовані паралельно одна одній.
Рюші. Такий виріб можна використовувати як варіант для сонячного драпірування. Його пришивають на лицьову сторону штори.
За способом кріплення тасьма буває на петлях та клейовій основі. Перший варіант легко пришивається до виворітної поверхні портьєр. Верхня та середня лінія виробу містить гачки для зручності фіксації. Якщо матеріал легкий, можна придбати вироби на клейовій основі, що фіксують за допомогою праски.
При виборі шторної стрічки необхідно врахувати здатність тканини до драпірування, а також важлива вага самої тасьми. Якщо текстиль виконаний у пастельних тонах, стрічка може бути теж яскравою. Можна дотримуватись кольорової гами.
Під час розрахунку ширини шторної стрічки варто врахувати деякі нюанси. Вузьку краще купити у випадку, якщо карниз закритий, а гачки закривають декоративну планку. Також цей варіант підходить, коли драпірування підлягає ламбрекен.
Якщо стрічка широка, підійде для відкритого карниза. Також за її допомогою можна розкішно оформити верхній край. Такі вироби дозволяють легко стягнути матеріал з різними типами складок. Ніжно та повітряно виглядають прозорі стрічки.
При виборі довжини потрібно орієнтуватися на коефіцієнт. Якщо виріб має два показники, значить при формуванні складок потрібно стягнути штору у два рази.
Щоб акуратно повісити стрічку на штори, необхідно враховувати її матеріал. Наприклад, при роботі з легкими матеріалами здійснюють якнайменше проколів на одному місці, щоб не деформувати тканину. Методика пришивання має власну специфіку. Відступ верхнього краю допускається трохи понад 3 мм. По ньому виконують чистовий ряд.
У процесі роботи примітка не рекомендується. Для фіксації краще використовувати шпильки, розташувавши їх по верхньому та нижньому краю. Обробляючи штору, необхідно проводити натягування тюлі та стрічки під лапкою. Таким чином, можна суттєво змінити навіть найпростіші штори. Тонка смужка не тільки зробить їх ошатнішими, але й збереже шви від розбіжності.