Для формування на тканині складок різної ширини та форми використовується шторна стрічка. З її допомогою можна облагородити навіть найпростіші фіранки, зробивши гарні портьєри. Непростим завданням є не лише вибір виробу, а й розрахунок його кількості. Тесьма на штори має бути куплена з урахуванням низки нюансів, про які йтиметься далі.
Крім того, придбати якісну продукцію, яка довгий термін виконувала б своє завдання, справа непроста. Краще віддати перевагу інтернет-магазину чи компанії, яка веде тісне співробітництво з виробниками безпосередньо. Якісна тасьма для тюлі довгий термін функціонуватиме, не втрачаючи первісного вигляду.
Насамперед тасьма для тюлі виконує функцію спрощення процесу шиття штор. Також вона дозволяє створити красиве драпірування. Для цього в структурі стрічки передбачені акуратні шнури, які дозволяють регулювати виріб. На стрічці розташована смужка з отворами для просування гачків. Таким чином, її можна швидко та без зайвих зусиль повісити на карниз. Завдяки якісному складанню можна отримати чіткі та акуратні складки. Фіксація стрічки до штори проводиться з вивороту.
Для формування гарних складок шнурки важливо затягувати з двох сторін одночасно. Перед її пришиванням фахівці рекомендують попередньо відпарити її, щоб уникнути усадки після прання.
Ширина. Тесьма на штори відрізняються за цим параметром. Для легких штор більше підходять вузькі стрічки, а щільні широкі.
Прозорість. Можна придбати щільну стрічку, повністю білу або напівпрозору. Найчастіше дизайнери пришивають останній тип виробу до легких тюлів.
Кріплення. При виборі тасьми на штори необхідно звернути увагу на їх тип фіксації. Існують пришивні вироби та ті, які потрібно буде приклеїти за допомогою гарячої праски. Другий тип стрічки підходить лише для полегшених тканин.
Тип карнизу. Якщо він розташований у ніші або під декоративною планкою, можна зупинити свій вибір на виробі середньої ширини. Широку стрічку беруть для відкритих карнизів.
Варто звернути увагу на розташування шнурів, що дозволяє формувати рівномірні прості складки або фігурні. Крім того важливо враховувати загальний напрямок у стилі, щоб драпірування ідеально гармоніювало з інтер'єром. Для класичних варіантів краще віддати перевагу найпростішим рішенням. Якщо дизайн кімнати виконаний в історичному стилі, можна використовувати оригінальні види драпірування.
Щоб шторна стрічка повністю відповідала всім параметрам слід враховувати тип коефіцієнта. Це значення ще називають довжиною кроку та залежить воно від величини майбутніх складок. Щоб отримати об'ємне драпірування, яке донизу практично розчиняється, беруть стрічку з кроком 1:1.5. На метр полотна йтиме півтора метри стрічки. Чим довше карниз і міцніше штора, тим ширше має бути стрічка.
Стандартним рішенням є значення 1:2-3, що дозволяє досягти виразних приємних оку складок.