За допомогою шторної стрічки будь-які фіранки або портьєри знаходять рівномірні хвилі та виглядають органічно. Щоб правильно пришити тасьму, слід враховувати низку нюансів, про які далі йтиметься. Таким чином, можна виконати роботу самостійно, не звертаючись до допомоги фахівців, робота яких коштує чималих грошей.
Для роботи важливо придбати лише якісну шторну стрічку. Недорого така продукція реалізується безпосередньо від виробників в інтернет-магазині. З нею буде приємно працювати, а результат перевершить усі очікування.
Перед тим, як приступити до пришивання тасьми, полотно перевіряють на скоси та усадку. Крайка однотонної тканини має бути строго перпендикулярною частковій нитці. Щоб уникнути усадки матеріалу після пришивання, відріз стирають у теплій воді, просушують та відгладжують. Тасьму також змочують і висушують.
Перед тим, як виконати пристрачення тасьми, верхній зріз підгинають і пропрасують, а вручну виконується намітка. Для роботи можна використовувати кравецькі шпильки, які дозволять надійно зафіксувати положення виробу на портьєрі. Тканину розташовують нагору лицьовою стороною, укладаючи на неї шторну стрічку. Тасьму пристрачують, враховуючи її ширину. Для тонкої смужки досить двох рядків шва на обох частинах. Для стрічки шириною трохи більш як 12 див досить трьох рядків.
Перший шов виконують по крайці тасьми, а кінець підвертають. Далі портьєру потрібно розгорнути вгору виворотом. Тасьму потрібно відігнути таким чином, щоб від краю до лінії згину вийшло не більше 0,5 см. Другий шов виконують ідентично першому по краю тасьми. Лицьова сторона має бути акуратною.
Пристрочивши шторну стрічку, можна розпочати затягування тасьми, утворюючи візерунки. Недопустити прогинів полотна можна, виконуючи роботу вдвох. Якщо немає можливості покликати помічника, один із кінців штори акуратно закріплюють.
Утримуючи шнури шторної стрічки однією рукою, другою неквапливо зсувають матеріал до центру виробу. Маніпуляції виконують, доки утворюються по всій довжині штори красиві складки.
Натяг тканини. Щоб уникнути усадки, необхідно під час роботи натягувати матеріал разом зі стрічкою, рівномірно підтримуючи тканину пальцями.
Мішечки. Після закінчення роботи шнури акуратно зв'язують вузликом між собою. Зайвий край тасьми обрізають і підвернув усередину, пристрочують. Шнури обрізати в жодному разі не можна, оскільки надалі для прання штору потрібно буде розпустити. Виходом із ситуації стане пошиття невеликого мішечка із залишків шторної стрічки, який акуратно пришивають на її край. У нього поміщають довгі шнури.
Нитки. Необхідно, щоб вони були еластичними, міцними та тонкими. До вибору слід підійти з усією відповідальністю.
Голка. Для роботи важливо використовувати тільки гостру тонку голку, щоб уникнути появи на лицьовій стороні слідів від проколів.
Дотримуючись простих рекомендацій, можна виконати роботу самостійно, і при цьому заощадити фінанси.