У процесі декорування вікна шторами, їх мають красиві складки. Такого ефекту можна досягти, використовуючи шторну стрічку, яка кріпиться до верхньої частини гардин або портьєр. При виборі тасьми слід враховувати низку нюансів, щоб кінцевий результат не розчарував. Про те, які види аксесуара бувають і як правильно підібрати потрібний, йтиметься далі.
У продажу є стрічка для штор:
Для драпірування відкритого карниза, а також запобігання провисанню важкої тканини використовується широка шторна стрічка, яка дозволяє сформувати різні складки. Якісний аксесуар слід купувати безпосередньо від виробника, де реалізується сертифікований товар. Таким чином, можна не тільки придбати якісну шторну стрічку, а й уникнути переплат.
Варто розрізняти шторні стрічки за формою, матеріалом, шириною і типом кріплення. За зовнішнім виглядом аксесуар може бути прозорим і міцним із щільної тканини. Перший варіант найчастіше використовують для легких тюлів. Другий тип тасьми варто купити для важких портьєр. Її ширина варіюється від 1 см до 10 см. Стрічка для штор з гачками має 1-2 ряди петель.
Враховуючи тип фіксації, стрічка для штор може бути з гачками, петлями, на липучці або пришивній. +Її фіксують до верхнього краю штори, що дозволяє сформувати гарні складки, акуратно стягнувши шнурочки.
Головною перевагою шторної тасьми є її невисока вартість. Навіть дешеві штори можна оформити з її допомогою так, щоб вони виглядали гармонійно та презентабельно. Стрічка для штор непомітна під тканиною, а її фіксації не потрібно особливих навичок.
«Вафлі». Для цього типу складок використовується стрічка для штор із петлями, яка кріпиться на гачки. Це ідеальне рішення для щільних та грубих тканин. Верхня частина штори виглядає оригінально та красиво.
«Олівець». Цей універсальний тип складок представлений як вузьких однакових елементів. Він найбільше підходить для формування складок на легкому матеріалі.
«Віяло». Такий тип складок зовні нагадує однойменний аксесуар. Кожен елемент складається з трьох чи чотирьох складочок.
«Келих». Драпірування схоже на відомий столовий прилад. Тканини стрічки у нижній частині збирають подвійними защипами. Зробити таке драпірування можна, віддавши перевагу шторній стрічці з подвійним рядом петельок.
«Банти». Використовуючи шторну стрічку з прозорого матеріалу, можна зробити красиве драпірування на тюлі у вигляді одинарних або подвійних бантів.
Вибираючи певний тип складок, варто враховувати існуючий інтер'єр. При цьому, чим він суворіший, тим рівніші повинні бути складки. Для класичного інтер'єру підійде драпірування «олівець», що має на увазі прямі рівномірні складки, а для дитячої або кухні цілком можна застосувати яскравіший і цікавіший варіант.
Відмінною альтернативою іншим видам тасьми є стрічка для штор на липучці, якою можна фіксувати як легкі, так і важкі штори. Для гардин можна віддати перевагу тонкій тасьмі, а для важких тканин краще придбати широку шторну стрічку. Такий аксесуар використовується для штор, які не передбачається відчиняти.
Зворотний бік тасьми на липучці має липкий шар, покритий спеціальним папером, відклеюючи який можна зафіксувати аксесуар на полотні. Для максимально міцного зчеплення її прогладжує праскою.
Також можна використовувати стрічку для штор комбінованого типу, де є липучки та петлі.
Однією з головних переваг аксесуара є надійне кріплення штори до карниза. Стрічка для штор із гачками більше підходить для фіксації важких тканин, і зокрема портьєр. На ній вже є готові петельки для гачків. Вона не втрачає початкових властивостей після численних прань і виконує свою функцію.
Щоб отримати акуратні красиві складки під час фіксації штори до тасьми, бажано використовувати сантиметрову стрічку. Це дозволить правильно розрахувати потрібну кількість елементів.
Після того як стрічка була пришита, за допомогою шнурків потрібно акуратно сформувати рівномірні складки, зав'язавши кінці з кожного краю. Потім на завісу акуратно кріплять гачки на однаковій відстані. Готову штору фіксують до карниза, вставляючи гачки в пази. Щоб отримати добрий результат, необхідно, щоб кожен елемент захоплював однакову кількість петель. За бажання, змінюючи розташування гачків, можна отримати незвичайне драпірування, граючи з нею на власний розсуд час від часу.
У випадку, коли потрібно сформувати вишукані складки або тканину штор занадто важка, використовується широка стрічка зі щільного матеріалу. Крім того, це найкраще рішення для карниза відкритого типу. Таким чином, можна замаскувати кріплення. Її ширина коштує від 10 до 17 см. Це ідеальний вибір для дизайнерських рішень, де потрібно розставити акценти.
Особливістю широкої тасьми є кілька рядів шнурів, використовуючи які можна створювати складки різних видів.
Широка шторна стрічка також буває пришивною або на липучках. Перший варіант кріпиться до виробу за допомогою швейної машинки, а другий можна використовувати при фіксації гардин і виробів з підіймальний механізмом.
При виборі шторної стрічки варто пам'ятати, що чим вона ширша, тим об'ємнішими та глибшими будуть складки. Щоб згладити кордон між стелею і стіною можна пришити шторну тасьму вище за полотно на кілька сантиметрів.
Також слід врахувати коефіцієнт тасьми. Найбільш прийнятним оку є стрічка для штор із параметрами 1:2. Підбираючи коефіцієнт, слід розуміти, що на метр завіси беруть півтора метра тасьми. Відповідно, його позначають 1:1,5. Таким чином, можна створити м'яке глибоке драпірування, яке нанівець сходить до низу штори. Цей параметр можна варіювати на власний розсуд.