Продавець Gardini розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
138 відгуків
Gardini.in.ua
Контакти
GardiniАндрій
Промринок 7км, вулиця Розвантажувальна, Одеса, Україна
+380 (67) 791-42-74
1
+380 (67) 791-42-74
1
+380677914274+380677914274+380677914274
  • +380677914274+380677914274
Мапа

Сучасна збірка штор: види під різний інтер'єр

Сучасна збірка штор: види під різний інтер'єр

Іноді, для того, щоб кардинально змінити вигляд помешкання достатньо додати в інтер'єр декілька нових деталей. Використовуючи різноманітне драпірування тканини, можна надати кімнаті певних ноток, зробивши штори стильним елементом декору. Сьогодні актуальними є варіанти із легких тканин, які не обтяжують вікна та пропускають максимум світла до помешкання. Про те, якою буває збірка штор та її види, згодом.

Варто зазначити, що для виконання драпірування тканини часто використовується спеціальна стрічка, яку пришивають по краю виробу, а потім її стягують шнурками з боків. Якісну шторну стрічку можна придбати напряму від виробника.

 

Збірка штор: види

 

Під час оформлення інтер'єру застосовують різні типи складок. Якою ж може бути збірка штор (види складок)?

Найпростішим видом збірки є класичний олівцевий метод. Його частіше використовують для оформлення штор із легких матеріалів. У процесі формуються дрібні та вузькі складки по всій ширині матеріалу. Їх можна застосувати для оформлення приміщень в стилі мінімалізм і хай-тек. Також такі штори мають гарний вигляд в інтер'єрі, оформленому у стилі модерн, якому властиві плавні лінії та благородні форми.

Келиховий тип складок формується вручну і тільки після цього виконується їх фіксація машинкою. Щоб складки не зім'ялись, у верхній частині використовується спеціальний наповнювач. Така збірка штор застосовується як у класичному інтер'єрі, так і в стилі романтизм. 

Бантові складки вносять в інтер'єр яскраві нотки, які відмінно поєднуються з фалдами та ламбрекенами. Текстильні банти отримуються завдяки особливому згинанню тканини. Бажаного ефекту простіше досягти, використовуючи шторну стрічку. Збірка такого типу поєднується з іншими елементами, виконаними в стилі ампір або кантрі.

 

Збірка у формі віяла оформлюються методом фіксації верхнього краю елемента, від якого тонкими променями розходяться тонкі складки. Це елегантний тип збірки, який можна застосувати у багатьох стилях.

 

Найсучасніші методи драпірування тканини

 

Сьогодні розрізняють драпірування тканини, створене на стадії пошиття та із залученням фурнітури. У першому варіанті до полотна пришивається або приклеюється шторна тасьма, яка дозволяє формувати хвилі певної форми. Завдяки їй виріб вішається на гачки. Формування складок виконується за допомогою шнурів. В другому випадку використовуються підхвати та скоби. Підхвати вибирають в тон шторам або надають перевагу контрастному елементу.

Для тих, хто оформлює житло в класичному інтер'єрі можна зупинити свій вибір на драпіруванні довгих штор ламбрекенами чи підхватами оригінальної форми.

Щоб надати шторам величності можна експериментувати зі складними композиціями, використовуючи в роботі кручені шнури, намистини та інші додаткові елементи. Цей варіант буде розкішно виглядати в стилі романтизм чи бароко, створюючи відчуття домашнього тепла та затишку.

 

Головні правила драпірування штор

 

Найкраще виконувати драпірування однотонної тканини. Яскравий малюнок і виразний рельєф сам по собі є прикрасою інтер'єру. Не рекомендується виконувати драпірування на шторах із малюнком. Це буде вказувати на відсутність смаку у власника житла. 

Щоб отримати акуратні невеликі складки, краще використовувати м'яку тканину. Ідеальним рішенням стане шовк, батист, велюр. Якщо під інтер'єр замовлені штори із щільної важкої тканини, можна розраховувати на те, що результат може бути занадто помпезним.

Виконати драпірування тканини можна за допомогою шторної стрічки, без якої не обійтися в цій справі. Її проста конструкція дозволяє уникнути складних розрахунків. Тасьму прошивають по краю тканини, а потім тягнуть за шнурки, формуючи складки потрібного розміру.

 

Драпірування тканини в інтер'єрі

 

Для класичного інтер'єру притаманне використання якісних матеріалів для штор. При цьому, обробкою можуть бути ламбрекени чи підхоплення. Використовуються під час драпірування тканини різні типи складок.  Відмінно підійде до цього типу інтер'єру збірка складок у вигляді олівця чи віяла.

Затишний домашній стиль прованс потребує використання в оформленні легких штор натуральних кольорів з максимально простими складками. 

Штори в англійському стилі варто оформити об'ємною драпіровкою зі шнурами чи фалдами. Тут буде доречно використовувати розкішні бантові чи келихові складки.

Характерною особливістю стилю кантрі вважається оформлення простору однаковим текстилем. Легкі штори краще поєднати з ламбрекенами в складку, що дозволить більше проникати світлу в приміщення. Збірка тканини повинна бути максимально простою.

 

Додаткові елементи драпірування тканини

  • Ламбрекен. Цей елемент драпірування тканини являє собою витягнуту смужку тканини, зафіксовану до карниза та верхньої частини штори. Для пошиття використовуються м'які легкі матеріали. В інтер'єрі шеббі-шик мають гарний вигляд варіанти, кольорова гама яких трохи темніша за основне полотно.

  • Сваг. Це частина ламбрекена, виготовлена у формі напівкола, яке збирається складками. З боків елементу звисають вільні краї. Це ідеальне рішення для класичного інтер'єру чи прованса.

  • Джабод та краватка. Являє собою східчастий або скошений односторонній каскад. Частіше всього його розміщують з боків штори. Таким чином, візуально, віконні отвори стають ширшими. Цей варіант також гармоніює з інтер'єром у стилі ампір та бароко, де на перший план виступають помпезність та величність.

  • Буфи. Цей елемент виглядає, як широка смужка тканини, відмінно зібрана по довжині штор. Його застосовують для обрамлення легких тканин, які частіше використовують для оформлення помешкань в стилі романтизму або кантрі.

Варто зазначити, щоб візуально розширити невелике приміщення, необхідно оформити його за допомогою штор в тон стінам. Не варто використовувати об'ємну драпіровку та складну збірку. Її краще залишити для просторої кімнати. Знаючи прості правила поєднання типів складок з декоративними елементами, можна створити максимально затишний простір у своєму житлі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner